2025. január 2.

Bemutatkozás

INNOCENTER Innovációs Központ

Az INNOCENTER Innovációs Központ Nonprofit Kft. egy 2002 évben létrejött az Európai Bizottság kutatás‐fejlesztési és innovációs közösségi keretszabálya alapján kutató‐tudásközvetítő szervezetnek minősülő, magyar magántulajdonban levő nonprofit gazdasági társaság, amelynek legfőbb célja az észak‐magyarországi régió innovációs teljesítményének növelése. Fő tevékenysége a természettudományi es műszaki kutatás‐fejlesztés, melyet saját független K+F keretében vagy kis‐ es középvállalkozásokkal együttműködésben valósít meg. Az innovációs központ elsősorban az informatikai és kommunikációs technológia, a megújuló energia‐energetika, a fenntartható fejlődés és a nanotechnológia területére fókuszál. További meghatározó tevékenysége az e‐Learning infrastruktúra es módszertan szolgáltatás és a digitális tananyagfejlesztés.

Az INNOCENTER a hazai és nemzetközi innovációs intézményrendszer része. Kapcsolatainkkal, szolgáltatásainkkal kiegészítjük azt, és speciális szakértelmünkkel, eszközeinkkel kiemelten az innovációra alapozott kis és középvállalkozások fejlődését szolgáljuk, projekteket kínálunk kockázati tőke befektetőknek. Az INNOCENTER székhelye a Miskolci Egyetem területén található, mivel innovációs fejlesztési terveinket az észak‐magyarországi régió tudásközpontjában, a Miskolci Egyetemmel együttműködve, annak szellemi kapacitására építve kívánjuk megvalósítani.

Kutatás és fejlesztés

A kutatási és fejlesztési tevékenységünket elsősorban saját laborjainkban es kutatóinkkal végezzük, de kutatási témától függően sokszor együttműködünk az adott szakterület kutatási szervezeteivel, vállalkozásaival is. Kutatócsapatunkban jelenleg 1 fő akadémikus, 4 fő PhD‐s es 1 fő doktorjelölt dolgozik, a fejlesztők es a mérnökök mellett. Munkájuk során az ipari partnerek kutatás‐fejlesztési igényeinek teljesítése érdekében végrehajtott kutatási tevékenység a meghatározó. Saját kutatásaink közöl számos már üzleti hasznosításra került. Főbb kutatás‐ fejlesztési területeink az infokommunikációs technológiák, a megújuló energiák, a földtudományi és áramlástani szimulációk, az olajipari lézer technológiák, az antibakteriális felületkezelési technológiák, továbbá az ivóvíz/szennyvíz baktériummentesítéset szolgáló technológiák. A nanoezüst, nanoréz alapú saját baktériummentesítő kutatásaink, kész technológiáik igen jó eredményeket mutatnak, ezek alkalmazása az egészségügyi ellátásban, a közösségi tereken, valamint a vízkezelésben es a szennyvíztisztításban nagymértékben növelhetik az eredményességet.

Innováció és tudástranszfer

Az innovációs és tudásközvetítő tevékenységünkkel jelentős részt vállalunk a régió innovációs tevékenységének erősítésében. Megalakulásától tagja vagyunk a NORRIA Észak‐Magyarországi Regionális Innovációs Ügynökségnek tulajdonosi minőségben. Tagjai vagyunk és a Kutatás‐fejlesztési és Innovációs Szak bizottságát vezetjük a NOHAC Észak‐Magyarországi Autóipari Klaszternek, továbbá partneri viszonyban vagyunk az Észak‐Magyarországi Informatikai Klaszterrel.
A cégünk 2014 februárjában fejezett be két országos tudománynépszerűsítő programot, melyek fővédnöke a Nemzeti Innovációs Hivatal volt. Mindezek mellett részt veszünk a különböző területi, ágazati stratégiák tervezésében és véleményezésében, mint például a regionális intelligens szakosodási stratégia kialakításában. Oktatási módszerünk a blended learning technológia, azaz a hagyományos oktatási tevékenységet a korszerű Internet technológián alapuló e‐Learning technológiával támogatjuk, hatékonyabbá téve az oktatási, tanulási folyamatot.

Oktatás és e-Learning

Az oktatási és e-Learning tevékenységünk során a saját fejlesztésű netLearn online e-Learning keretrendszerünkkel és a tananyag fejlesztési szolgáltatásainkkal teljes körű e‐Learning megoldást biztosítunk oktatási intézmények és vállalkozások számára. A Földes Ferenc Gimnáziummal közösen fejlesztett és üzemeltetett Digitális Középiskola program 2003 évtől oktatási tevékenységünk meghatározó része. A 2007 évtől már négy évfolyammal működő iskolában közel ötszáz hallgató tanul évente az altalunk kifejlesztett blended learning módszerrel. Ezentúl kiemelkedő oktatási tevékenységhez kapcsolódó munkánk még a Miskolci Egyetem Földtudományi Karával együttműködve kifejlesztett e‐Learning keretrendszer és digitális tananyag csomag, melynek keretében a Földtudományi Alapszak, valamint a Geotermikus Szakmérnöki képzéseit digitalizáltuk és online működtetjük.